Epoksici - Bağdat Cd. 621 Cevizli İSTANBUL TR

Tekstürlü epoksi zemin boyası TX 30

  • Home
  • Tekstürlü epoksi zemin boyası TX 30

Tekstürlü epoksi zemin boyası ( portakal kabuğu epoksi )

Bearpox tekstürlü epoksi boya TX 30; modifiye epoksi reçine, ve sertleştiricisinden oluşan 2 bileşenli solvent içermeyen tekstüre yüzeyler için tasarlanmış sonkat ürün sistemidir.

Yoğunluk : 1.40 g/cm3
Karışım Oranı (ağırlıkça) : (10.50 / 3.25)
Pot life : 45 dakika (22ºC, 200g)
Katı madde oranı (ağırlılça) : %100
Mekanik kürlenme süresi : 24 saat (22ºC)
Tam performans süresi : 7 gün (22º)

%10 Sitrik Asit : mükemmel
Benzin : mükemmel %5
Asetik asit : iyi
%10 Sülfürik asit : çok iyi
%20 Fosforik asit : çok iyi
%20 Hidroklorik asit : iyi

Otomobil Servisleri ve Otoparklar, Depo ve Antrepolar, Tekstil Atölyeleri ve Fabrikaları
makine İmalat ve Montaj, Elektronik Eşya, Otomobil, Gıda ve kâğıt Fabrikaları, Uçak ve Helikopter hangarları, Hastaneler, Bilgisayar Odaları, Şişeleme ve Dolum Tesisleri, Petrokimya Tesisleri, Entegre Et Tesisleri, lâboratuarlar, İlaç Fabrikaları , Stüdyolar neredeyse her zemin kaplama işinde yeni betonlarda kullanılır.

Uygulama yapılacak tüm alan incelenerek çatlak ve gevşek betonlu kısımları saptanmalıdır. Yeni dökülen beton en az 28 gün beklenmelidir. Uygulama yapılacak zeminde rutubet olmamalıdır (10 mm’yekadar <%6). Ortam şartlarına uygun yöntemler ile yüzey gevşek beton parçacıklarından, çimento şerbetinden, yağ ve benzeri kirlerden arındırılarak kaplamaya hazır hale getirilmelidir. Uygulama yapılacak ortam sıcaklığının 10ºC ile 35ºC arasında olması gerekmektedir. Uygulama yapılacak yüzeyin kuru ve tozsuz olmasına dikkat edilmelidir. Set olarak temin edilen miktarda sertleştirici B bileşeni A bileşeni içine katılarak düşük devirli bir mikser yardımıyla en az iki dakika karıştırılır. Karışım yüzeye dökülerek dişli mala veya rulo yardımıyla düzgün ve eşit yükseklikte yayılır. Uygulama yapılacak kalınlığa ulaşıncaya kadar ürünün tamamı bir seferde dökülür.Ürünün yayılmasından hemen sonra kirpi rulo ile üzerinden geçmek yüzeyde kabarcıklanmayı engeller ve daha pürüzsüz bir yüzey elde edilmesine imkan verir.1mm kalınlıkta katman için 1.4 kg – 1,6 kg karışım kullanılır. Sarfiyat miktarı yüzeyin gözenek durumuna göre değişebilir.

19kg A + 6kg B bileşenlerini içeren paketten oluşmaktadır. Toplam set miktarı: 25 kg
5ºC ile 30ºC arasında 12 ay süreyle saklanabilir. Depolanan bölge kuru olmalı ve güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

Estetik görünümün önemli olduğu yerlerde kimyasallara karşı dirençli, mekanik aşınma kuvveti yüksek bir tabaka oluşturur. Talep edilen RAL katalog renginde veya özel renklerde temin edilebilir. Yüzeye isteğe bağlı olarak iri dişli, grenli portakal kabuğu desenli veya tekstürlü görünüm verilebilir.

Uygulama esnasında ve kuruma işlemi bitene kadar yakın çevresinde sigara içilmemeli, açık ateş kaynakları bulunmamalıdır.
Uygulama kapalı alanda yapılıyorsa iyi bir havalandırma yapılmalıdır.
Solunmaması için maske ve ellerin korunması için eldiven kullanılmalıdır.

zararli xi epoksici uyari ekotoksik cevre icin zarar epoksici uyari

Ürünümüzün mağazamızda perakande satışı yoktur.
Toptan sipariş için iletişime geçiniz.
Satış temsilcimiz +9 0216 367 00 11 – +9 0545 367 00 11

AR EN RU IR DE