Epoksici - Bağdat Cd. 621 Cevizli İSTANBUL TR

Başkent Üniversitesi Hastane Zemini Epoksi Kaplama

  • Home
  • Başkent Üniversitesi Hastane Zemini Epoksi Kaplama

[/ vc_column] [/ vc_row]

HASTANE ZEMİNİ EPOKSİ KAPLAMA

Hastane zemini epoksi kaplama yaklaşık 4 mm kalınlık ile imal edilmiştir. Başkent Üniversitesi Altunizade Hastanesinde çalışılan projemizde sterilizasyon  odaları, koridor ve servis alanları yüzey revizyonu laminasyonlu epoksi kendi yayılan kaplamamız ile yapıldı. Sistem sanitasyon ve sterilizasyona dayanıklı farmasötik ürün grubumuz ile tasarlandı. 

* Sistem : BEARPOX system mehre RÜSTUNG multilayer epoksi zemin kaplama
* Ürün : Farmasötik epoksi
* Metraj : 1300 m2

Hastane epoksi zemin kaplama niçin yapılmalıdır?

Hastane ve benzeri hizmet tesisleri her vatandaşın çok iyi bilmediği özel prosedürleri bulunmaktadır. Bunlara bağlı inşaat, altyapı ve işletme biçimleri vardır.  Hepimizin çok iyi bildiği üzere ise, şifa dağıtmak için kurulan bu tesisler prosedürlere ne kadar uygunluk sağlasa da bakteri ve mikrobik faaliyetlerinde en çok bulaşma riski ortamı maalesef bu kuruluşlardır. Çoğu tesiste derz yapısı taşıyan seramik, granit ve mermer gibi materyaller zemin kaplamada kullanılmaktadır. İyi temizlenemeyen bu materyaller enfeksiyon riskini maksimum seviyeye taşımaktadır. Başta ekonomik nedenler olmasından, tesis inşaatlarında ilk imalat müteahhitlerinin malzeme bilgisi zayıflığı ile epoksi zemin kaplama tercih sıralamasında listenin altına itilmektedir.
Ayrıca PVC ve muşamba benzeri görsel olarak uygun tayin edilen ürünler bilinenin aksine kısa vadede risk oluşturan sistemler olarak, tesis idareci ve sahiplerine problem olarak geri dönüşler yaşatmaktadır.

İşin diğer boyutunda ise, epoksi kaplamayı ucuz ve basit bir ürün olarak uygulayan bazı imalatçılardır. Bilgisizce davranışları sonucu birçok hastane projesinde maalesef epoksi kaplamanın adını kirletmişlerdir.
Fakat asıl durum bu değildir. Her sağlık tesisinde mutlak şekilde lokalde olsa epoksi zemin kaplamalar yapılmak zorunda kalmaktadır. Doğru ellerde, teknik bilgi ve uygulama yeterliği ile uygulanan epoksi kaplamalar özellikle tıbbi, farmasötik ve gıda tesislerinde uzun yıllar hizmet verirler. Bakım maliyeti düşük ve ekonomik bir çözüm oluştururlar.

Epoksi bağlayıcılar çok yüksek miktarda ve çeşitli dolgu ajanlarını taşıyabilmektedir. Ayrıca solventli ve TOC oranını yükselten ajanları da barındırlar. Bu durum epoksi kaplamanın özellikle beşerî ve hayvansal canlı sağlığını etkileyecek sahalarda doğru ürünle yapılması gereksinimi doğurur. Uygun malzeme seçimi, oluşturacağı camsı yüzey ile düşük yüzey direnci sağlar. Bu durum kolay temizlenen bakteri tutmayan bir satıh oluşturur. Ayrıca teknik uygulama bilinci, çatlama ve kırılma riskini minimize edeceğinden epoksi hijyenik tesisler için en uygun zemin kaplama türüdür.


AR EN RU IR DE
WhatsApp Mesaj yazın