Epoksici - Bağdat Cd. 621 Cevizli İSTANBUL TR

ANASAYFA

EPOKSİCİ – Epoksi Boya ve Zemin Kaplama

15 yılı aşkın süredir özellikle epoksi esaslı boyalar ve zemin kaplama sistemleri konusunda hizmet vermekteyiz. 2000 li yılların başında  başlayan epoksi kaplama ve izolasyon işlerimiz uygulamadan, malzeme ithalatı, üretimi ve ihracatına olarak gelişmiştir. Epoksici.com olarak başta Türkiye, Afrika, Orta Avrupa ve Orta Doğu olmak üzere başarımıza sebep olan yol arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Epoksici son kullanıcı odaklı, hızlı ve teknolojik çözümleri ile her gün biraz daha değer kazanmaktadır. Grup şirketlerimizin, otomasyon merkezli çözümleri ile yetkili uygulamacı ve satış bayiilerimiz kaliteyi üretmemize destek vermektedir.

Epoksi (Epoxy)

Basit bir ifade ile iki sıvı maddenin, doğru oranlarda, birbirine karıştırılmasından sonra kimyasal bir reaksiyon ile plastik hissi veren, katı bir maddeye dönüştüğü reçine türlerinden birine “epoksi” denir. Epoksi, yani bu plasitk benzeri yapı öyle kuvvetli hale getirilebilir ki, bilindik en kuvvetli betondan iki yüz elli kata varan dayanım ve sertlik elde edilebilir.

Epoksi zemin kaplamalar, endüstriyel zemin sistemleridir. Adı üzerinde kısaca sanayi tipine göre değişiklik gösteren sistemlerdir. Öyleki ; bir talaşlı imalathanede kullanılan epoksi kaplama sistemi ile farmakolojik bir tesiste kullanılan epoksi kaplama sistemi aynı olmayacaktır. Velev ki sistem türü aynı olsa dahi, kaplamada kullanılan epoksi türü ve ham maddeleri mutlak değişecektir.
Bunları belirleyen endüstrinin tipi, kullanıcının doğru bilgilendirilmesi yahut bilinçli olması, en mühimi ise epoksi satıcısının ve/veya uygulamacısının endüstriyel bilgi birikimi ve işine karşı samimiyeti olacaktır. Bu durumlardan birinin eksikliği günümüzde aynı işe verilen kafa karıştırıcı, amiyane tabiri ile uçurum fiyat farklılıklarına sebep olmaktadır. Yapılan yanlış seçimlerin, yanlış uygulamaların, epoksi kullanıcısına geri dönüşü, tercih karlılığını, katbekat zarara dönüştürmektedir.
Ne yazık ki, çoğu tesis kurulum aşamasında bu mühendislik hatayı yapmaktadır. Başta hissedilmeyen bu eksiklikler, ilerleyen dönemlerde işi tekrarlamaya ve hatta yenilenmesine zorlanılan zemin sisteminden sebep, tesisin ilgili merciler tarafından işi durdurmaya varan cezai işlemler görmesine sebep olmaktadır. Öte yandan alakasız bir tesise estetiktir, antistatiktir, mukavemetlidir diye yanlış sistem önerilerek, kısa zamanda bu özelliklerin ortadan kalkmasına, emek ve sermaye israfına sebep olunmaktadır.
İş bu ki, EPOKSİ KAPLAMALAR, BASİT BİRER BOYA DEĞİLDİR. Epoksi kaplamalar, farklı dallarda mühendislik, ekipman ve teknik bilgi birikimi gerektiren sistematik işler dizisidir. İhtiyaç doğrultusunda uygun sistem belirlenmeli ve uygulama sırasında hatasız işçilikle, kimyasal verilere uyum sağlayan koşullara dikkat edilerek imalat yapılmalıdır.
15 senedir Epoksici.com olarak, başta epoksi esaslı ürünler olmak üzere bilgiyi öylesine cömert ve kolay ulaşılabilir halde sunduk ki, yararlanmak isteyen ister tüketici, ister uygulamacı tüm dostlarımıza;
Lütfen PARANIZI VE EMEĞİNİZİ; BOŞ YERE, YERE DÖKMEYİN !.. diye seslendik, devam edeceğiz.

Epoksi ve epoksi kaplamalar ile alakalı bilmek istediğiniz ve size hizmet verebileceğimiz tüm konulara teknik ve anlaşılır şekilde, sitemiz içerisinde yer verdik. Her türlü soru ve görüşleriniz için tüm iletişim seçimlerinizde hemen yanınızdayız. Umarız epoksi ile alakalı işlerinizde doğru tercihi yapmanıza vesile oluruz.

Epoksici.com

[wpgmza id=”1″]

AR EN RU IR DE